- Reklama -peníze

Vlasy sú vizitkou každej ženy. Niet sa čomu diviť, že všetky túžime po dokonalej hrive, ktorej nechýba objem ani zdravý lesk.

Bohužiaľ sú medzi nami také, ktoré dnes a denne bojujú s mastnými vlasmi, ktoré im nevzhľadne splývajú okolo tváre a vytvárajú dojem, že sa o seba dotyčná príliš nestará. Za príčinou vzniku mastných vlasov ale nemusí stáť iba nedbalosť, ale aj genetické dispozície, používanie nevhodných vlasových prostriedkov či nadmerná hladina stresu.

Estetický problém, ktorý vám uberá na sebavedomie

Možno aj vy máte problém s mastnými vlasmi, ktoré nevydržia čisté ani 24 hodín a vy tak v podstate nerobíte nič iné, než že absolvujete ono známe koliesko: umývanie, rozčesávanie, vysušovanie. A takto stále dookola, pretože s vašimi vlasmi to skrátka po dobrom nejde. Určite sa zhodneme na tom, že vyraziť si do ulíc s mastnou hrivou na hlave nie je nič, po čom by žena dbajúca na svoj vzhľad stála. Ide o estetický problém, ktorý každej štvrtej žene uberá na sebavedomie.

My našťastie vieme, ako sa proti mastným vlasom brániť. Spísali sme pre vás niekoľko rád a trikov, ktoré by mohli tento nepríjemný problém vyriešiť. Tak schválne, ktorú našu radu skúsite?

Tip prvý: nepodceňujte výber šampónu!

Jednou z príčin, ktoré môžu stáť za mastnými vlasmi, je nevhodná vlasová kozmetika. Možno totiž používate zlý šampón, ktorý vašim vlasom vôbec nesvedčí – a to je chyba, ktorú je možné ľahko napraviť. Určite odporúčame používať šampóny veľmi jemného zloženia. Zaobstarať si môžete aj špeciálnu kozmetiku určenú priamo na mastné vlasy, najlepšie prírodné.

Tip druhý: s balzamami to radšej nepreháňajte!

Pokiaľ máte mastné vlasy a ste zvyknuté po ich umytí ešte používať balzam, radšej ho vynechajte úplne alebo ho používajte len občas. Balzamy totiž mastným vlasom neprospievajú, ba naopak ich ešte viac zaťažujú. Keď už balzam alebo napríklad nejakú vlasovú masku, tak maximálne raz týždenne, viackrát by to bolo skôr na škodu.

Tip tretí: pozor na to, čo jete!

Síce sme to ešte nespomenuli, ale mastné vlasy môže spôsobovať aj nevhodná strava. Určite teda nebude na škodu, keď sa zamyslíte nad zložením vášho jedálnička. Ak je vaša strava bohatá na tuky a cukry, používate veľa korenia a solíte, potom aj toto môže byť dôvodom, prečo sa vám vlasy tak veľmi mastia.

SOS pomoc pre mastné vlasy

Pokiaľ sa ráno zobudíte s mastnou hlavou a nebudete mať čas na ich umývanie, môžu sa vám hodiť nasledujúce SOS triky:

• urobte si vysoký cop dozadu

• ozdobte vlasy širokou čelenkou

• zapleťte si francúzske vrkoče

• nasaďte si čiapku, šatku alebo inú vhodnú pokrývku hlavy, tie schovajú mnohé

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat