- Reklama -peníze

Najčastejšie chyby pri žehlení, ktoré možno robíte aj vy

Naparovacia žehlička robí zo žehlenia činnosť, pri ktorej si oddýchnete, ste v spojení so svojimi myšlienkami a výsledkom je dokonale vyžehlená bielizeň.

Niekto žehlenie miluje, iný nenávidí. Bez ohľadu na to, či je pre vás táto činnosť relax, alebo nutnosť, možno robíte pri žehlení niekoľko chýb. Tie vás v konečnom dôsledku oberajú o čas i energiu. Ako to zmeniť?

Dôležitá je, napríklad naparovacia žehlička so žehliacou plochou inšpirovanou dizajnom snowbordu. Vďaka nemu je žehlenie rýchle a efektívne. Nezastavia ho ani zipsy či gombíky.

Samozrejme, okrem výberu nevhodnej žehličky, robí väčšina žien i mužov pri žehlení aj ďalšie chyby. Ktoré sú to? 

více v článku...

Žehlenie príliš suchého oblečenia

Zrejme oblečenie sušíte vonku na záhrade alebo na čiastočne zasklenom balkóne, alebo v sušičke. Vo všetkých troch prípadoch sa bežne stáva, že oblečenie je pri žehlení príliš suché. Kvôli tomu je celý proces oveľa náročnejší, nakoľko sa oveľa ľahšie žehlí mierne vlhký odev.

Vlhčenie bielizne vodou v rozstrekovači je zastaralé. Inovatívne riešenie ponúka žehlička s parným generátorom. Parný generátor CareStyle sa vyznačuje žehliacou plochou 3D FreeGlide. Vďaka nej žehličku nezastaví žiadna prekážka, teda zips či gombík. Intenzívne uvoľňovanie pary zabezpečí rýchle a ľahké žehlenie príliš suchého a výrazne pokrčeného odevu.

Využívanie zbytočne vysokej teploty

Oblečenie je zhotovené z rôznych materiálov a každý z nich má iné požiadavky na teplotu pri žehlení. V prípade, že vás trápia pochybnosti, vždy si pozrite symboly na visačke. Ak chcete mať stopercentnú istotu, že odev nespálite a bude dokonale vyžehlený, problém vyrieši parný generátor.

Parný generátor CareStyle disponuje technológiou iCare. Ide o režim, ktorý vďaka inteligentnej teplote chráni všetky druhy látok. Zabudnite na nekonečné čakanie, kedy sa žehlička nahreje alebo, naopak, ochladí. Žehlička s parným generátorom robí dôležité rozhodnutia za vás.

Nečistenie žehliacej plochy naparovacej žehličky

Aj žehlička potrebuje pravidelnú starostlivosť. Ak ju podceníte, skracuje sa tým jej životnosť a, samozrejme, znižujú kvalitatívne parametre pri žehlení. Usadeniny vodného kameňa, pripáleniny či stopy hrdze treba pravidelne odstraňovať. Na tento účel je určený čistič na žehličky. Zakúpite ho v každej dobrej drogérii.

Ak si chcete ušetriť čas i energiu, investujte do kvalitnej naparovacej žehličky, alebo parného generátora. Žehlička s parným generátorom CareStyle je vybavená žehliacou plochou EloxalPlus. Tá zabezpečuje mimoriadnu kĺzavosť a je odolná voči oxidácii i poškriabaniu. Navyše systém Ultimate FastClean umožňuje až 4-krát jednoduchšie odstraňovanie vodného kameňa.

Skladovanie žehličky s vodou v nádržke

Na prvý pohľad možno banálna chyba, no dopúšťa sa jej veľké množstvo ľudí. Možno patríte medzi nich aj vy. Ak po vyžehlení všetkého oblečenia vodu z nádržky neodstránite, existuje veľká pravdepodobnosť poškodenia vnútorných častí. To pre vás znamená výrazné skrátenie životnosti žehličky a zbytočné náklady navyše.

Plytvanie energiou

Okrem toho je aj pri žehlení stále dôležitejšia udržateľnosť. Tú môžete ovplyvniť kúpou výkonnej a energeticky úspornej žehličky. Naparovacia žehlička TexStyle má systém “Anti-drop”, brániaci úniku vody pri žehlení aj pri nízkych teplotách.

To však nie je všetko. Úsporu i bezpečnosť pri žehlení zabezpečuje automatické vypnutie buď po ôsmich minútach vo zvislej polohe, alebo po minúte vo vodorovnej polohe. Inteligentné nastavenie teploty chráni nielen odev, ale aj šetrí elektrickú energiu.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat