- Reklama -peníze

Nemôžete sa prinútiť cvičiť? Tieto tipy vás budú motivovať

Neviete sa prinútiť k cvičeniu? Nie ste jediný. V dnešnej uponáhľanej a vyčerpávajúcej dobe je jednoducho náročné nájsť si čas, chuť a energiu na pravidelný tréning. Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám v tom môžu pomôcť.

Spôsobov ktorými môžete naštartovať svoj tréning je hneď niekoľko. Či už sú to špeciálne výživové doplnky, fit denník alebo sila vytvoreného rituálu. Pozrite sa na to spolu s nami bližšie.

Pár jednoduchých spôsobov, ktorými podporíte svoj pravidelný tréning

  • ●     Výživový doplnok – predtréningovka

Pod výživovými doplnkami pre športovcov si väčšina ľudí pravdepodobne predstaví proteín, prípadne špeciálne vybraný multivitamín. Tam to však zďaleka nekončí. V bohatej ponuke nájdete, aminokyseliny (BCAA, EAA), gainer, minerálové doplnky a mnoho ďalšieho. V našom prípade nás bude zaujímať konkrétne predtréningovka.

Pravdepodobne ste o nej už počuli. Ak sa neviete prinútiť k tréningu, vyskúšajte kvalitný nakopávač 30-60 minút pred tréningom. Nielenže spálite viac kalórií, dodáte telu počas tréningu živiny, ale budete sa cítiť lepšie a na tréning sa budete oveľa viac tešiť

  • ●     Tréningový denník

Zabudnutý oldschool našich otcov alebo pomocník, ktorý sa vracia do módy? Či už jedno alebo druhé, tréningový denník môže v každom prípade slúžiť ako výborný pomocník. Nielenže si do neho môžete zapisovať to ako pravidelne cvičíte, sledovať objem tréningu, zaznamenávať váš jedálniček ale zároveň vám poslúži aj ako motivačný doplnok, pretože vám presne ukáže, čo pre seba robíte. V dnešnej dobe už aj online…

  • ●     Vyberte si, čo vás baví

Jednoduchá a zároveň pre mnohých z nás nesmierne ťažká rada. Ale ako vám povie každý jeden aktívny športovec, ktorý sa tomuto koníčku venuje roky, kľúčom je mať ho rád. Chcete nabrať svaly, ale zdvíhanie činiek v posilňovni vás nebaví? Vyskúšali ste cross fit, ktorý kombinuje prvky vytrvalostných cvičení, vzpierania a gymnastiky? Chcete schudnúť, ale nebaví vás beh? Čo tak plávanie, bicyklovanie alebo bojové umenia, pri ktorých sa nielen naučíte brániť, ale aj naberiete svaly a spálite obrovské množstvo kalórií?

  • ●     Urobte si z cvičenia rituál

Máte dostatok času? Ak je odpoveď áno, toto môže byť pre vás to pravé. Oblečte sa do cvičebného oblečenia, dajte si predtréningovku alebo len obyčajnú kávu, prečítajte si obľúbený časopis o cvičení a v duchu si zacvičte. Potom už stačí len začať…

  • ●     Dajte si krátkodobé dosiahnuteľné ciele

Je pekné snívať o tom, že zdvihnete 150 kíl na bench alebo zabehnete maratón, ale čím vzdialenejší cieľ, tým ľahšie stratíte motiváciu. Oveľa lepším riešením preto môžu byť krátkodobejšie ciele a menšie kroky. Chcete schudnúť? Čo tak stanoviť si ako prvý cieľ možno 2 alebo 5 kg. Behanie? Dajte si ako prvý cieľ 10 km a potom sa postupne posúvajte ďalej.

  • ●     Bonusový tip: Nešetrite na svojom tele

Nešetrite na svojom tele. Kvalitný proteín alebo gainer či aminokyseliny môžu mať obrovský vplyv na to, či sa zlepšíte alebo nie. Je škoda perfektne trénovať, ale potom “ošidiť” svoje telo priemernou stravou a nedať mu niečo naviac v podobe kvalitných výživových doplnkov. Navyše, ak uvidíte svoje zlepšenie – ku ktorému môže pomôcť práve aj užívanie prvotriednych doplnkov, bude to pre vás veľká motivácia v pravidelných tréningoch pokračovať.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat