- Reklama -peníze

A je to tu! Plesová sezóna odštartovala v celej svojej paráde a spoločenské sály sa cez večery hemžia ľuďmi. Poradíme vám, ako sa nalíčiť na ples.

Väčšina žien ples považuje za ideálnu príležitosť na to, aby sa poriadne vyšňorili… s nadšením vyberajú plesové šaty, volia k nim vhodné topánočky aj doplnky a premýšľajú nad účesom. Aby celok pôsobil dokonale a vaša vizáž nemala jedinú chybičku, musíte premyslieť aj líčenie.

Máte príležitosť byť výstredný

Pri večernom líčení, alebo ak chcete líčenie na ples, si môžete dovoliť byť výstrednejší ako normálne. Zatiaľ čo pri bežnom líčení sa ženy držia skôr pri zemi, pre ples či iný večierok sa výraznejšie líčenie hodí. Samozrejme sa nič nesmie preháňať a vy by ste zo seba nemali urobiť zmaľovaného šaška. Aj tak ale nie je na zahodenie tá vidina, že môžete skúsiť niečo iné, nemyslíte?

Perfektná pleť

Plesy sa konajú vo večerných hodinách a tým pádom pod umelým osvetlením. Možno si to neuvedomujete, ale umelé svetlo vie byť k vašej tvári nemilosrdné a odhaľovať aj tie najmenšie nedokonalosti. Základom líčenia na ples je teda perfektný make-up, ktorý ony nedokonalosti na vašej tvári zjednotí a zamaskuje. Odtieň make-upu by mal čo možno najviac zodpovedať odtieňu vašej pleti, nezabudnite make-up naniesť aj na dekolt a krk – predídete tak viditeľným prechodom.

prirodzený vzhľad

Aby vaše oči hovorili za vás

Pri plesovom líčení sa môžete zamerať predovšetkým na vaše oči, ktoré tak necháte vyniknúť a prehovoriť za vás. Nie nadarmo veľa žien na ples volí dymové líčenie alebo tzv. mačacie líčenie. Obe varianty sú veľmi výrazné, ale ako sme už spomenuli vyššie – na večernú udalosť sa výraznejšie líčenie hodí. Nezabudnite na riasenku, ktorá vám riasy krásne predĺži, zahustí a líčenie dodá tú správnu bodku.

dymové líčenie

Nechajte sa inšpirovať!

Na internete sa dá nájsť nespočetné množstvo šikovných návodov, s pomocou ktorých si hravo vytvoríte perfektné plesové líčenie aj vy. Skúste sa pozrieť na nejakú beauty blogerku, lepšie potom na videoblogerku, pretože predsa len z videa toho pochopíte oveľa viac, než len z obrázkov a fotografií.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat