- Reklama -peníze

Zázračné ginkgo biloga vám zlepší pamäť a prekrví cievy

Priaznivé účinky ginkgo biloba sú ospevované po stáročia. Prekrvenie končatín a zlepšenie pamäte predstavujú seriózne dôvody, aby ste dbali na pravidelný prísun tejto rastlinky do tela. Doprajte si ginkgo biloba a užívajte si benefity, ktoré vám prinesie.

více v článku...

Ginko z Ázie či z druhohôr

Strom ginko dvojlaločné je na Zemi pravdepodobne už z obdobia druhohôr a vyslúžilo si označenie „živá fosília“.

Drevina ginkgo biloba sa dožíva aj tisíc rokov. Do Európy sa dostala z Ázie, najprv ako súčasť botanických záhrad. Dnes si ho môžete pestovať aj doma.

Ginkgo biloba ako zdravý koktejl

Obsah viac ako 60 účinných látok, vrátane silných antioxidantov a vitamínu C, sa zaslúžil o to, že ginkgo sa považuje za symbol dlhovekosti a zdravého imunitného systému.

Ginko a zdravé srdce

Predovšetkým sa oceňujú účinky ginkgo biloba na srdcovo-cievny systém, kde pomáhajú zlepšovať prietok krvi, a to aj v oblasti mikrocirkulácie.

Keďže sa tak zabezpečuje lepšie prekrvenie v končatinách i v mozgu, vyzdvihujú sa jeho možné pozitívne účinky pred ťažkými skúškami, teda zvýšenie výkonnosti a vnímavosti.

Schopnosť ginkga zlepšiť prekrvenie má svoje uplatnenie u pánov pri potláčaní problémov s erekciou.

Ginkgo ako prevencia

Užívanie ginkgo biloba vo forme výživových doplnkov má mnoho preventívnych účinkov. Zlepšuje krvný obeh a cievy, zabraňuje vzniku krvných zrazenín, predchádza infarktu myokardu a mozgových príhod.

Psychické choroby starnutia a ginkgo biloba

V mnohých prípadoch sa ginkgo biloba spája so znižovaním príznakov psychických ochorení, ktoré súvisia so starnutím (Alzheimerova choroba a demencia). Vtedy sa odporúča ako doplnková liečba klasických liekov.

Ginkgo a voľné radikály

Užitočné látky obsiahnuté v ginkgo biloba pomáhajú tiež neutralizovať a odbúravať voľné radikály z tela a regenerovať bunky v tele. Tak majú výťažky z ginka vplyv na zlepšenie chodu celého organizmu.

Ďalšie účinky ginkgo biloba

Ďalej ginkgo biloba odstraňuje pocity únavy a dodá energiu, pomáha pri bolestiach hlavy a migrény (preferované v tradičnej čínskej medicíne), urýchľuje hojenie rán, pôsobí vhodne pri miernych depresiách a má antibakteriálny účinok.

Priaznivé účinky ginkgo biloba ako výživového doplnku sa nedostavia zo dňa na deň. Základom je pravidelné užívanie niekoľko týždňov až mesiacov.

Vždy sa najprv poraďte so svojím lekárom, či sú pre vás tieto doplnky stravy vhodné – s ohľadom na váš zdravotný stav a ďalšie lieky, ktoré pravidelne užívate.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat