- Reklama -peníze

Koľko stojí web stránka a prečo je webdizajn dôležitý?

Každá webová stránka je dobrá webová stránka, však? Omyl. Zastaraný, mätúci alebo nefunkčný web môže výrazne poškodiť vaše meno. Často predstavuje počiatočný kontakt zákazníka s vašou firmou a prvý dojem je v tomto prípade neuveriteľne dôležitý. Ak mu neposkytnete dobrý zážitok, už sa k vám nevráti

Čo je vlastne webový dizajn a koľko stojí web stránka? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

více v článku...

Čo je to webový dizajn?

Webový dizajn alebo webdizajn je tvorba webových stránok, ktoré odrážajú charakter značky, obsahujú všetky potrebné informácie o spoločnosti a zabezpečujú užívateľsky prívetivé prostredie pre potenciálneho zákazníka. Zahrňuje súbor procesov, od štruktúry a rozloženia stránky až po výber obrázkov, farieb, písma a grafiky. 

Webový dizajn má množstvo častí, ktoré spolupracujú na vytvorení konečného dojmu z webovej stránky, vrátane grafického dizajnu, dizajnu používateľského prostredia, optimalizácie pre vyhľadávače (SEO) a tvorby obsahu. Tieto prvky určujú, ako webová lokalita vyzerá, pôsobí a funguje na rôznych zariadeniach. 

Prečo je webdizajn dôležitý?

Ak vás zákazník na internete nenájde alebo nájde len zastaranú neupravenú stránku, môže si myslieť, že vaša spoločnosť už ani neexistuje. Či predávate pracovné šiltovky a čiapky alebo sa venujete fyzioterapii, kvalitný web predstavuje často polovicu úspechu. Dajte ľuďom najavo, že vám na kvalite a vašom dobrom mene záleží.

Koľko stojí web stránka?

Web si môžete dnes vytvoriť aj svojpomocne a zadarmo pomocou platforiem ako WordPress. No ak si web vytvoríte pomocou rôznych bezplatných platforiem, nebudete mať vlastnú doménu, stránku zahltia reklamy a za pokročilé funkcie si aj tak budete musieť zaplatiť. Preto túto možnosť nikto, kto sa vyzná vo webdizajne, neodporúča.

Lepšou možnosťou je využiť služby digitálnej agentúry alebo freelancera. Jednoducho si prezrite portfóliá dizajnérov a vyberte si dizajn, ktorý sa vám najviac páči a ktorý zodpovedá vašim predstavám. Pripravte sa však na väčšiu investíciu. Webdizajn sa dnes pohybuje v rozmedzí od tisíc do niekoľko tisíc eur. Všetko závisí od zložitosti a prepracovanosti webu a zvolených funkcií.

Cieľom takmer každého webu je dosiahnuť vysokú mieru konverzie. Slovo konvertovať znamená prinútiť používateľa vykonať určitú akciu. Ak máte e-shop, chcete, aby si zákazník kúpil váš tovar. Ak vediete Fortuna kasino, konverziu dosiahnete, ak si používateľ zahazarduje. A to dosiahnete iba vďaka bezchybnej stránke, ktorá zanechá ten najlepší dojem.

Vaša prítomnosť v online svete je dnes dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Žijeme predsa v digitálnej ére. Počas pandémie, ktorá je už viac-menej za nami, sa tento fakt ešte viac utvrdil. Preto sa posnažte, aby ste vynikli a poskytli používateľom ten najlepší zážitok.

Zdoje: 99designs.com, uploading.sk, elements.envato.com

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat