- Reklama -peníze

Tipy pre najlepšie farebné kombinácie do kúpeľne

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne? Výber farebného spektra je veľmi dôležitou súčasťou pri zariaďovaní tejto miestnosti. Farby sú kľúčové nielen pri obkladoch a podlahe, ale aj v prípade kúpeľňového nábytku a doplnkov. Môžete mať totiž úplne neutrálnu kúpeľňu, ktorú budete meniť každých pár mesiacov iba pomocou farebných doplnkov. Aké kombinácie sú najlepšie?

více v článku...

Biela kúpeľňa s jasným oživením

Biela je jasnou voľbou pre mnoho ľudí, ktorí majú malé kúpeľne. Je veľmi svetlá, čistá a elegantná. Nie všetko ale musí byť len v bielej farbe. Staviť môžete na dizajn kameňa alebo tmavého dreva, ktorými bielu doplníte. Pri štylizácii bývania môžete ako spestrenie zvoliť aj živé rastliny, ktoré sa hodia ku každému štýlu. Navyše budete mať pocit, že ste spojení s prírodou aj v kúpeľni, ktorá by inak pôsobila sterilne.

Moderná kúpeľňa s tmavými prvkami

Pre moderný design kúpeľne nemusíte voliť iba svetlé farby. Tmavé odtiene sú skvelé do väčších miestností, ale môžete zvoliť aj tmavé doplnky do svetlej kúpeľne. Zvoliť môžete aj celkovo tmavú kúpeľňu. Nezabúdajte ale na svetlé doplnky a kvalitné osvetlenie, ktoré opticky zväčší celú miestnosť.

Neutrálne farby sú stále trendy

Biela rozhodne nie je jediným neutrálom, ktorý môžete zvoliť. Štýlová kúpeľňa s kombináciou šedej a čiernej bude vyzerať skvele aj za mnoho rokov. A takou farebnou kombináciou nikdy nič nepokazíte. Čierne umývadlo alebo dokonca toaletná misa sú veľmi populárne a čierne doplnky na trhu nájdete veľmi ľahko. Pre nábytok budú skvelé šedé skrinky.

Luxus prinesiete pomocou tmavo zelenej

Kúpeľňa by mala byť luxusným a pohodlným miestom na odpočinok. Ak máte radi prírodu, môžete ju priniesť aj do svojej kúpeľne. Tmavo zelená alebo smaragdová bude vždy vyzerať luxusne. Pre rodiny s deťmi budú lepšie veselšie farby, ale smaragdovú nemusíte používať v celej kúpeľni. Môžete ju využiť na obkladoch a pridať k nej napr. drevenú podlahu.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat