- Reklama -peníze

Predĺžte život vašej koženej sedačke!

Foto: myboys.me on Shutterstock

více v článku...

Pravidelné čistenie a ošetrovanie

Aby váš kožený nábytok vydržal čo najdlhšie, musíte sa o neho pravidelne starať. Sedačku je preto potrebné čistiť aspoň raz týždenne mäkkou handrou a jemným čističom na kožu. Ak sú na sedačke odolnejšie  škvrny, použite špeciálny čistič na kožu a odstráňte ich podľa návodu na obale.

Rovnako, ako bežné čistenie kože, je dôležité aj  jej ošetrovanie kože. Pri tomto procese je potrebné siahnuť po produktoch určených na konkrétny typ kože vašej sedačky. Tieto prostriedky pomáhajú zachovať pružnosť kože, zvlhčiť ju a ochrániť pred poškodením či vyblednutím. Aj tu platí, že by ste mali dodržať odporúčané dávkovanie a postup. Ošetrovaniu kože by ste mali venovať  aspoň raz za pol roka.

Ochrana pred slnečným žiarením a teplom

UV žiarenie a tepelné zdroje môžu poškodiť kožený povrch sedačky a spôsobiť jeho vyblednutie alebo popraskanie. Preto je dôležité chrániť sedačku pred priamym slnečným žiarením a umiestniť ju ďalej od vykurovacích zariadení a iných zdrojov tepla. Zároveň je potrebné vyvarovať sa umiestnenia horúcich predmetov priamo na kožu.

Dodatočná ochrana povrchu

Ak chcete predĺžiť život vášho koženého nábytku, môžete použiť ochranné prikrývky a iné textílie. Tie chránia sedačku pred nečistotami a poškodením. Vyberte si textíliu, ktorá bude ladiť s vašou sedačkou a užívajte si krásny vzhľad kože čo najdlhšie.

Pravidelná kontrola

Sledovanie stavu koženého povrchu je rovnako dôležité, pretože tak môžete čo najskôr odhaliť akékoľvek poškodenie alebo známky opotrebenia. Ak sa objaví nejaký problém, neváhajte ho riešiť čo najskôr, aby ste predišli ďalšiemu poškodeniu kože. Čím dlhšie budete čakať, tým náročnejšia bude samotná oprava kože.

Nezabúdajte, že kožený nábytok je investíciou, ktorá vám môže slúžiť mnoho rokov, ak sa o neho správne staráte. V prípade, že vaša sedačka už nie je v najlepšom stave, nemusíte ju hneď vyhadzovať. Existujú rôzne možnosti, ako ju môžete opraviť alebo obnoviť. S úpravou sedačky vám pomôžu skúsený  odborníci, ktorých môžete osloviť aj v prípade, že potrebujete čistenie koženej sedačky.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat