- Reklama -peníze

Ako vyzerá moderný dom roku 2022

Trendy v architektúre a interiérovom dizajne podliehajú neustálej zmene a vývoju. Zaujíma vás aké znaky má moderný dom v roku 2022? Tak potom ste na správnej adrese

Čaká vás stavba domu? Budete stavať viac-menej svojpomocne alebo vás zaujali rodinné domy na kľúč? V obidvoch prípadoch sa určite oplatí vedieť o aktuálnych trendoch v stavebníctve a interiérovom dizajne. Stavebná firma vám samozrejme môže poskytnúť vypracované návrhy, ale vždy sa počíta s konzultáciou a následnými úpravami podľa potrieb klienta. Ako teda vyzerajú dnešné najmodernejšie domy? Pozrite sa na to spolu s nami:

více v článku...

Znaky moderného domu roku 2022

Čo by modernému domu nemalo chýbať? Dalo by sa to zhrnúť do nasledujúcich 9 základných znakov.

1.    Veľký otvorený pôdorys

V minulosti bolo bežné, že v domoch bolo viacero uzatvorených miestností, ktoré mali rôzne tvary, veľkosti a funkciu. Prvým typickým znakom moderného domu je naopak, čo najviac otvoreného priestranstva a spojenie rôznych obytných častí do jedného vzdušného celku.

Tento spôsob usporiadania je veľmi obľúbený z vizuálneho, ale aj praktického hľadiska. V otvorených veľkých priestoroch sa tiež ľudia cítia zväčša pohodlnejšie a príjemnejšie ako v malých uzatvorených miestnostiach.

2.    Energetická samostatnosť

V moderných domoch je častá snaha aspoň o čiastočnú energetickú samostatnosť. Hlavnú rolu tu hrá technologický pokrok, ktorý prináša viacero možností ako využívať trvalo obnoviteľné zdroje. Typickým príkladom sú solárne panely, ktoré využívajú obnoviteľnú energiu zo slnka.

Využívanie trvalo obnoviteľných zdrojov má pozitívny vplyv nielen na vašu peňaženku, ale predovšetkým výrazne šetrí naše životné prostredie a myslí tým na budúce generácie.

3.    Špičkovo zariadená kuchyňa

Kuchyňa je jedným z najdôležitejších priestorov v dome. Charakteristika tejto miestnosti v modernom dome zahŕňa vysokú eleganciu, ale aj funkčnosť. Samozrejmosťou sú preto špičkové technické zariadenia a efektívne úložné priestory. To všetko v atraktívnom čistom dizajne.

4.    Najmodernejšie technológie sú samozrejmosťou

Moderný dom roku 2022 sa vyznačuje vysokou mierou zapojených technológií. Nehovoríme len o kuchynských spotrebičoch, automatických vysávačoch či sušičkách na prádlo. Technológie moderných domov ovládajú kúrenie, osvetlenie či zvukovú aparatúru. Užívateľsky je samozrejme veľmi príjemné, keď všetko funguje na jediné šťuknutie.

6. Dostatok úložných priestorov

Dnes máme často oveľa viac vecí ako v skutočnosti potrebujeme či sezónne využívame. Moderné domy mysleli aj na riešenie tohto aspektu. Je ním dostatok vstavaných úložných priestorov, ktoré vytvárajú elegantný spôsob na to, aby malo všetko svoje miesto.

7. Bezpečnostné systémy

Vynikajúci bezpečnostný systém je samozrejmosťou moderných rodinných domov. So špičkovým vybavením prirodzene prichádza strach, že by sme o neho mohli prísť, rovnako ako normálne sú aj obavy o bezpečie svojej rodiny. Je preto čoraz bežnejšie, že si ľudia zaobstarávajú tie najlepšie alarmy a bezpečnostné systémy.

8. Miesto výhradne na pranie a sušenie prádla

Ďalším špecifikom najnovších domov je miestnosť vyhradená výlučne pre manipuláciu s prádlom. Kým v minulosti sa práčka bežne nachádzala v kúpeľni či v kuchyni a prádlo sa sušilo kade-tade po dome, dnes je to v modernej architektúre už skutočne zriedkavé. Za nás výrazný krok k elegancii a čistejšiemu priestoru.

9. Poloha je rozhodujúca

Veľmi dôležitý faktorom dnešných domov je aj jeho samotná poloha. Kým jedny z nás uprednostňujú samotu, dostatok zelene a úžasné výhľady, pre druhých je najlepšia poloha tá v blízkosti mesta, či už kvôli nákupom, reštauráciám, školám alebo kultúrnym akciám. Vždy je dôležité zistiť, čo je dôležité práve pre vás a podľa toho si zvoliť tú najlepšiu možnú lokalitu.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat