- Reklama -peníze

Káva alebo uvariť si ju doma, alebo navštíviť kaviareň?

Veľké množstvo ľudí má kávu spojenú iba s obľúbenou kaviarňou. Doba však pokročila a dnes už si aj v domácich podmienkach môžete vychutnať jedinečný nápoj originálnej chuti. Na jej prípravu potom vlastne nepotrebujete ani drahý kávovar, pretože si vystačíte s obyčajnou moka kanvičkou. Káva z kanvičky je pripravená relatívne rýchlo, a napriek tomu si zachováva svoju jedinečnú chuť, prípadne originálnu arómu.

více v článku...

Návrat do obdobia Prvej republiky

Kvalitná káva nebola vždy pripravovaná iba v kaviarňach, ale vďaka štýlu Art Deco ste si na nej mohli pochutnať už okolo roku 1930. Revolúciu so sebou priniesla moka kanvička, vďaka ktorej je zrnková káva Arabica pripravená behom niekoľkých minút. Okrem pohodlnej prípravy lahodného nápoja si moka kanvička získala množstvo priaznivcov aj vďaka krásnemu dizajnu. Vo svojej dobe totiž štýl Art Deco znamenal luxus a blahobyt.

Ako káva z moka kanvičky chutí?

Asi si teraz budete hovoriť, že zrnková káva pripravená v moka kanvičke so svojou chuťou nemôže rovnať nápoju pripravenému na profesionálnom kávovare. Opak je však pravdou, pretože milovníci espressa oceňujú intenzívnu a plnú chuť. Musíte sa však zmieriť s tým, že kvalitná zrnková káva nebude v šálke obsahovať crema. Vzhľadom na cenovú dostupnosť kanvičky a kávy zo špecializovaného e-shopu sa tento nedostatok dá odpustiť.

Kvalitné kanvičky z Talianska

Aby ste si mohli dokonale vychutnať kvalitnú kávu svetovej chuti, musíte ju bezpodmienečne piť z porcelánovej šálky na espresso. Ten si môžete zaobstarať v špecializovanom elektronickom obchode, takže všetko pohodlne nakúpite na jednom mieste. V spojení s kvalitnou moka kanvičkou si potom doma vytvoríte takú atmosféru, že si budete pripadať ako v pražiarni kávy. Nemusíte sa báť ani kritikov, pretože moka kanvička sa dočkala obrovskej popularity v Taliansku, teda krajine preslávenej espressom.

Pokiaľ si doma chcete pripraviť úžasnú kávu plnú chuti, nakúpte zrná v renomovanom obchode a kávu uvarte v moka kanvičke. Na také chvíle budete dlho spomínať.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat