- Reklama -peníze

Výpadok prúdu vás už neohrozí, pomôže spoľahlivá elektrocentrála

Súčasťou našich životov sa stáva čoraz viac elektronických zariadení, ktoré zefektívňujú procesy vo výrobe, logistike, ale napr. aj veľko- či maloobchode a v poľnohospodárstve. Problémom je, že tieto zariadenia sú citlivé na výpadky prúdu. Prečítajte si, prečo je jedinou spoľahlivou ochranou pred výpadkami elektrocentrála, kedy by ste o nej mali uvažovať a ako môžete pri jej obstaraní ušetriť.

Elektrocentrála je čoraz potrebnejšia

Modernizácia neobchádza ani elektrické rozvodné siete. Tie sú čoraz sofistikovanejšie, ich súčasťou sú stále kvalitnejšie ochranné prvky a riadenie preberajú automatizované systémy (do riadenia pomaly vstupuje aj umelá inteligencia). Ani moderným rozvodným sieťam sa však nevyhýbajú výpadky. Tie môže zapríčiniť napr. preťaženie, porucha prvkov v sieti či pôsobenie atmosférickej elektriny (úder blesku do vedenia, rozvodne alebo v ich blízkosti).

Navyše, v priemysle, obchode a logistike prenechávame čoraz viac procesov automatizovaným systémom. A ich súčasťou je elektronika, ktorá je na výpadky napájania veľmi citlivá. Výpadok elektriny pritom môže zapríčiniť odstavenie celej výrobnej linky, skladu či pokladničného systému v predajni a tým spôsobiť nenávratné škody.

Jedným z riešení, ako sa im vyhnúť, je zabezpečiť procesy záložnými zdrojmi (UPS), ktoré však majú obmedzenú kapacitu batérií a vydržia iba niekoľko minút. Pre spoľahlivú ochranu pred dlhodobými výpadkami je nevyhnutnosťou elektrocentrála.

Kedy riešiť kúpu alebo prenájom elektrocentrály

Elektrocentrály často vnímame ako robustné zariadenia, ktoré spotrebúvajú kvantá nafty a obťažujú popri tom okolia stavenísk a kultúrnych podujatí splodinami i hlukom. Moderná stacionárna elektrocentrála je však zabudovaná do odhlučnenej miestnosti a zásobovaná napr. aj zemným plynom, ktorý horí, na rozdiel od nafty, bez zápachu. Moderná elektrocentrála je tiež spoľahlivá, spúšťa sa automaticky iba vtedy, ak je to naozaj potrebné – či už z dôvodu výpadku prúdu alebo pravidelného automatického testovania funkčnosti.

Po takýchto elektrocentrálach siahajú nielen prevádzkovatelia citlivého priemyslu (chemická a potravinárska výroba, cementárne), zdravotníckych zariadení či datacentier. Kúpa alebo prenájom elektrocentrály dokáže zachrániť tisícky či desiatky tisíc eur aj v maloobchode, službách, biznis centrách a kancelárskych komplexoch.

Očakávate výpadky elektriny? Pomôže vám požičovňa stavebných strojov

Ceny stacionárnych elektrocentrál sa líšia podľa výkonu, bez problémov sa však môžu šplhať do desiatok či stoviek tisíc eur. Ak očakávate výpadky elektriny napr. z dôvodu sezónneho preťaženia rozvodnej siete alebo plánovanej údržby, riešením pre vás je prenájom elektrocentrály. Môžete tak ochrániť vaše zariadenia za zlomok ceny novej elektrocentrály. S prenájmom vám pomôže požičovňa stavebných strojov.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat