- Reklama -peníze

Zrýchlite, spresnite a odstráňte chyby s cad nadstavbami

více v článku...

CAD program je program na technické kreslenie s veľmi prehľadným pracovným prostredím. Umožňuje tak nesmierne rýchlo a jednoducho vytvárať precízne výkresy vysokej kvality. Programy tohto typu sa dajú využívať na široké spektrum účelov a sú vhodné pre rôzne profesie. Medzi základný CAD program patrí AutoCAD LT, no na trhu sú už dnes aj iné, cenovo dostupnejšie varianty. Poznáte programy GstarCAD a ich nadstavbové moduly?

Programy GstarCAD = dostupnejšia alternatíva s prvotriednymi funkciami

GstarCAD prináša na trh produkty vysokej kvality, ktoré majú nápadnú podobnosť s klasickým AutoCAD LT. Ide o CAD programy s rovnakým pracovným prostredím a skvelými funkciami, vďaka čomu môžete kresliť rovnako kvalitne. Základný rozdiel však predstavuje cena. AutoCAD cena je totiž pomerne vysoká a program si vyžaduje pravidelné aktualizácie. GstarCAD prináša programy rovnakej kvality za omnoho dostupnejšiu cenu.

Programy GstarCAD Professional a Standard prinášajú rovnaké funkcie a známe užívateľské prostredie, vďaka čomu sa dajú jednoducho používať. Tieto CAD programy sú vhodné pre rôzne profesie, pretože poskytujú univerzálne funkcie. Pre hlbšiu špecifikáciu programu na konkrétne účely a profesie je možné využívať konkrétne nadstavbové moduly. Tie prispôsobia Vaše pracovné prostredie pre efektívnejšiu tvorbu dokumentácie pre tvorbu konkrétneho typu výslednej dokumentácie.

Nadstavbové moduly, ktoré sa oplatí vyskúšať

2D CAD programy GstarCAD vám umožnia ušetriť množstvo času a peňazí. Špecifikácia s využitím konkrétnych modulov môže byť pre Vaše precízne kreslenie ďalším skvelým prvkom. Vo všeobecnosti GstarCAD poskytuje tieto nadstavbové moduly: CADprofi Mechanical, CADprofi Electrical, CADprofi Architectural a CADprofi HVAC & Piping.

Prvým z modulov, ktoré sa oplatí vyskúšať je CADprofi Mechanical vhodný pre strojárske kreslenie. CADprofi Mechanical poskytuje knižnicu normalizovaných dielov (skrutky, matice, pružiny, ložiská a množstvo ďalšieho). Umožňuje okrem využitia na kreslenie typických strojárskych výkresov, realizovať aj kresby pneumatických a hydraulických schém. Môžete tiež využívať prístroje a zariadenia s výpočtom plochy na výmenu tepla. V rámci nadstavby je veľkou výhodou aj online aktualizácia.

Ďalším skvelým nadstavbovým modulom je CADprofi Architectural. Slúži na tvorbu architektonických a stavebných výkresov. Obsahuje knižnicu najčastejšie využívaných dielov a samozrejme aj klasickú rýchlu One-Click technológiu. Umožňuje vytvárať plány, rezy a pôdorysy a preto je vhodný na účely realizácie architektonickej aj stavebnej výkresovej dokumentácie.

Unikátny nadstavbový modul predstavuje aj CADprofi Electrical vhodný na kreslenie elektroinštalácie. Používa sa napríklad na návrh rôznych zložitých zariadení, pričom samotný softvér disponuje širokým spektrom symbolov. Všetky symboly sú v súlade s najnovšími elektrickými normami. Tento nadstavbový modul Vám umožní rýchlo a jednoducho kresliť elektrické drôty a elektroinštalačné kanály.

CAD programy majú v súčasnosti naozaj obrovské využitie v rôznych profesiách. Okrem klasického AutoCADu sa na trhu objavili aj nové, dostupnejšie verzie – napríklad spomínane GstarCAD programy. Môžete ich navyše dopĺňať aj o rôzne špecifické nadstavby, ktoré vám môžu uľahčiť tvorbu vlastných výkresov podľa Vašich potrieb. Pracujte efektívnejšie a ušetrite tak Váš čas aj peniaze pri práci počas bežných dní.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat