- Reklama -peníze

Výhody využitia sendvičových panelov pri stavbe montovaných hál

PIR dosky a PUR panely sú často využívané pri stavbe montovaných hál. Prečo sú také obľúbené a aké sú ich výhody?

Izolačné vlastnosti a montáž

Sendvičové panely poskytujú ideálne izolačné vlastnosti. Ich jadro je tvorené buď z polyizokyanurátovej peny pri PIR doskách alebo polyuretánovej peny v prípade PUR panelov. Ich použitím pri výstavbe montovanej haly je možné zabrániť tepelným prestupom a udržať v interiéri požadovanú teplotu. Tá sa môže líšiť v závislosti od funkcie haly.

Hrúbka izolačného jadra sendvičových panelov sa pohybuje v rozmedzí od 20 do 250 milimetrov, vďaka čomu nie sú priestorovo náročné a prispôsobia sa požiadavkám klientov.

PIR dosky a PUR panely sú prefabrikáty, ktoré tiež výrazne urýchľujú stavbu montovaných hál. Realizácia stavby môže byť vykonávaná i bez ohľadu na poveternostné podmienky. Výhodou je fakt, že nie je časovo ani personálne náročná.

Vedeli ste, že? Rovnako jednoducho je možné takto postavenú halu i demontovať, prípadne recyklovať.

Variabilnosť, estetika a omnoho viac

Izolačné jadro PIR dosiek a PUR panelov je obojstranne oplechované. Výber materiálu opláštenia, povrchovej farebnej úpravy či tvaru je však na klientovi. Z tohto hľadiska je preto výhodou i estetická flexibilita či možnosť prispôsobenia rozmerov  panelov. Jednotlivé panely je tiež možné vzájomne kombinovať.

A keďže pri montovaných halách nejde len o estetický dojem, je potrebné vedieť, že sendvičové panely spĺňajú aj potrebné hygienické normy a štandardy. Ako sme spomínali vyššie poskytujú ideálne tepelné i akustické izolačné vlastnosti. Ich životnosť sa odhaduje nad 50 rokov a nie sú náročné na údržbu. Je jedno pre aký typ sendvičových panelov sa rozhodnete. Rozdielom je fakt, že  PIR dosky sú navyše i ohňovzdorné.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat