- Reklama -peníze

Chladiace zariadenia: Aké sú výhody kondenzačných jednotiek?

Kondenzačné jednotky sú chladiace zariadenia, ktoré slúžia na chladenie chladiacich boxov, skladov alebo hál. Aké sú ich výhody?

Čo sa dozviete?

  • Čo je to kondenzačná jednotka
  • Kde nachádzajú uplatnenie
  • Aký je rozsah odparovacích teplôt kondenzačných jednotiek
  • V akom rozmedzí je možné regulovať výkon kondenzačnej jednotky

Široké spektrum využitia

Kondenzačné jednotky nachádzajú uplatnenie v priemyselnej aj komerčnej sfére pri chladení rôznych priestorov, v ktorý je potrebné udržiavať konkrétnu teplotu. Tieto chladiace zariadenia fungujú na princípe odparovanie chladiva a využitie nájdu nielen pri komerčnom chladení ale i v potravinárskom priemysle či pri chladení výrobných hál. Prvou výhodou týchto chladiacich zariadení preto je široké spektrum ich využitia. Či už ide o chladiarensky box alebo veľký potravinársky sklad či hala.

Ďalšou z výhod kondenzačných jednotiek je i široký rozsah odparovacích teplôt od +15 °C až do -50 °C, vďaka čomu sú vhodné pre chladiace boxy aj boxy určené na mrazenie.

Regulácia výkonu

Pri otázkach úspory energie je výhodou i možnosť regulácie výkonu podľa potrieb klienta. Rozmedzie výkonu kondenzačných jednotiek je od 10 až do 100%. Tým, že sa zariadenie prispôsobí skutočnej spotrebe chladu je tiež možné znížiť spotrebu energie a ušetriť na prevádzkových nákladoch.

Vedeli ste, že? Výkon kondenzačných jednotiek sa pohybuje od 1 až do 90kW. 

Chladiace zariadenie na mieru

Tieto chladiace zariadenia tvorí vybavenie, akým je kompresor, vzduchom chladený kondenzátor, ventilátor, ako aj zberač chladiva a rozvodová skriňa. Tieto základné komponenty sú umiestnené na oceľovej základni bez krytu. Ďalšou výhodou však je možnosť vybaviť kondenzačnú jednotku určenú do exteriéru ochranným krytom.

Podľa potrieb klienta je rovnako možné vybrať príslušenstvo kondenzačnej jednotky na mieru. Okrem už spomínaného krytu, to môže byť vyhrievanie oleja kompresora, Výmenník pre využitie odpadového tepla alebo Riadenie otáčok ventilátora. Všetko závisí od konkrétnych požiadaviek objednávateľa.

Aby bola účinnosť chladiacich zariadení čo najvyššia a zároveň nedochádzalo k tepelným prestupom je potrebné okrem kvalitnej kondenzačnej jednotky myslieť pri chladiacich a mraziacich boxoch aj na vhodné chladiarenské dvere.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat