- Reklama -peníze

Stenové sendvičové panely z polyuretánu: Efektívne riešenie izolácie

Izolačné schopnosti PUR panelov

Sendvičové panely sú kompozitné materiály zložené z izolačného jadra a kovového opláštenia. Patria sem napríklad PIR panely z polyizokyanurátovej peny, či PUR panely s izolačnou vrstvou z polyuretánu. Aké riešenia ponúkajú stenové PUR panely?

Hlavnou výhodou PUR panelov je ich vysoká izolačná schopnosť, vďaka ktorej nedochádza k tepelným prestupom. Tím sa minimalizuje potreba vykurovania alebo klimatizovania interiéru a znižujú náklady na energie. Samozrejmosťou je i zvuková izolácia.

Vedeli ste, že? Stenové PUR panely sú tiež odolné voči vlhkosti, plesniam a hmyzu.

Inštalácia na steny

PUR panely tak nachádzajú využitie pri zateplení striech aj stien. Nakoľko sú schopné odolávať rôznym poveternostným podmienkam, ako napríklad vetru, dažďu alebo snehu, je možné ich inštalovať aj na exteriéry budov. Stenové PUR panely sú vyrábané v rôznych hrúbkach a veľkostiach, vďaka čomu sa prispôsobia rôznym potrebám stavebných konštrukcií. Sú tiež ľahké a jednoducho sa inštalujú, čo umožňuje rýchle a efektívne riešenie stavebných projektov.

Okrem toho sa tieto panely môžu vyrábať s rôznym tvarom, farbou a povrchovou úpravou a vyhovieť tak aj estetickým požiadavkám klientov.

Stenové PUR panely je preto možné použiť pri rôznych druhoch stavebných konštrukcií, ako sú priemyselné haly, obchodné centrá, sklady, garáže a podobne. Zatepliť nimi však môžete aj staršiu nehnuteľnosť. Ich odolnosť a trvanlivosť zabezpečuje, že budovy, ktoré sú vybavené stenovými PUR panelmi, majú dlhú životnosť. Tieto sendvičové panely tiež minimalizujú náklady na energie a znižujú uhlíkovú stopu budov.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat