- Reklama -peníze

Rýchlobežné chladiace dvere: Ako fungujú?

Ako fungujú rýchlobežné chladiace dvere?

Účelom chladiacich dverí je zabezpečiť, aby chladný vzduch, ktorý zabezpečujú chladiarenské zariadenia, neunikal z priestoru a aby chladenie bolo efektívne. Aké výhody však poskytujú rýchlobežné chladiace dvere?

Tieto chladiarenské dvere sú vybavené systémom, ktorý umožňuje ich automatické otváranie a zatváranie. Elektrický motor roluje plachtu okolo valca a vďaka tomu sa dvere otvárajú a zatvárajú rýchlo a bez problémov. Ovládať sa dajú pomocou tlačidla, diaľkového ovládania, fotobunky, kovového detektora, radaru, mikro-spínača a podobne. Spôsoby ovládania je možné kombinovať v závislosti od potrieb používateľa. Rýchlobežné chladiace dvere sú poháňané trojfázovým 380 V motorom s výkonom 1k (0,75 kW). Vybavené sú aj elektromagnetickou brzdou s rýchlym zablokovaním, čo  minimalizuje riziko úrazu.

Vedeli ste, že? Rýchlosť otvárania dverí dosahuje 0,7 m/sek.

V prípade výpadku elektrickej energie umožňujú tieto dvere aj manuálne otvorenie, čo zabezpečuje bezpečnosť a nezávislosť v prípade potreby.

Výbava a príslušenstvo

Vďaka automatickému otváraniu a zatváraniu sa minimalizuje tepelný prechod medzi priestormi a teplo z okolia nemá čas preniknúť do chladeného priestoru. Tým sa zabezpečuje úspora energie a dlhšia životnosť chladiaceho boxu. Okrem toho sa aj znižuje riziko kontaminácie potravín, ktoré by mohli byť vystavené nežiadúcemu teplu a mikroorganizmom. Dvere sú, rovnako ako chladiarenský box, vyrobené z kvalitných materiálov, vďaka tomu sa dajú ľahko udržiavať a zabezpečujú hygienické podmienky.

Štandardná výbava rýchlobežných chladiacich dverí obsahuje 1 pár bezpečnostných fotobuniek (vnútorné + vonkajšie), 2 blikajúce svetlá (vnútorné + vonkajšie) signalizujúce pohyb dverí, núdzové tlačidlo STOP či elektrickú ochranu. Okrem širokej škály ovládacích prvkov ponúkajú rýchlobežné chladiace dvere aj rôzne voliteľné prvky výbavy. Medzi ne patrí 24V akustický alarm, izolované plátno, mikroperforované plátno, lakovanie rámu, stringový spínač a ďalšie.

Rýchlobežnými dverami sú vybavené chladiace boxy  využívané v mnohých oblastiach, kde je potrebné uchovávať potraviny a iný tovar pri nízkej teplote. Môžete ich nájsť napríklad v supermarketoch, reštauráciách, v potravinárskom priemysle, zdravotníctve a podobne.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat