- Reklama -peníze

3 výhody 2D CAD programu

více v článku...

Softvér CAD je v súčasnosti nevyhnutnosťou pri navrhovaní strojov, zariadení a prevádzok, pretože vďaka digitalizácii ponúka výhody oproti tradičnému kresleniu. Profesionálni kresliči môžu teraz pomocou 2D programov CAD do hĺbky preskúmať najmenšie faktory a vytvoriť celkový plán. Pomocou softvéru 2D CAD možno naplánovať všetky detaily zložitého návrhu vrátane mechanických a funkčných komponentov.

Už niekoľko rokov používajú inžinieri 2D (dvojrozmerný) CAD dizajn ako nástroj na plánovanie projektov v dvoch rozmeroch. Pomáha zlepšiť celý inžiniersky projekt, od koncepčného 2D CAD návrhu (ktorý je najjednoduchší) až po konečné rozvrhnutie výrobku. Konštruktéri dnes namiesto fyzického kreslenia na rysovacom stole používajú niektoré z najlepších softvérov 2D CAD s viacerými funkciami.

S technologickým vývojom a stále rastúcim dopytom používateľov si získali renomé pokročilejšie nástroje, ako napríklad 3D (trojrozmerný) softvér CAD. Profesionáli však stále uprednostňujú najlepší 2D softvér CAD, pokiaľ ide o koncepčné návrhy.

Výhody 2D CAD programu

2D CAD existuje už mnoho rokov a je softvérovým riešením, ktoré sa v súčasnosti používa v rôznych priemyselných odvetviach na celom svete. Tento typ softvéru, ktorý sa používa najmä v stavebníctve, využívajú architekti, stavbári, stavebné spoločnosti, interiéroví dizajnéri, krajinní architekti atď. Dokonca sme svedkami zavádzania 2D CAD v módnom priemysle a ďalších.

Používanie 2D CAD programu má mnoho výhod aj nevýhod. Poznanie týchto výhod a nástrah, ktorým sa treba vyhnúť, vám pomôže určiť, či je to pre vás a vašu firmu správna voľba teraz aj do budúcnosti.

Prvou výhodou je množstvo času, ktoré môžete ušetriť. Kým sa tento typ softvéru pred niekoľkými rokmi nezaviedol, jediným spôsobom, ako poskytnúť podrobný výkres, bolo robiť ho ručne. To spôsobilo, že architekti museli strácať hodiny svojho dňa kreslením domu, vymazávaním chýb, niekedy začínali od začiatku. Takto zostal pôvodný návrh, ktorý majitelia, stavitelia atď. používali znova a znova, s nekvalitnými fotokópiami, na ktoré sa bolo potrebné spoľahnúť, aby budova mala pevnú a stabilnú konštrukciu. Teraz kreslenie trvá niekoľko hodín, je jednoduché a rýchle vytvoriť príležitosti a dlhodobo ušetriť čas.

Ďalšou výhodou, ktorú treba zvážiť, je, že vďaka 2D CAD môže spoločnosť vyrobiť výrobok za zlomok času. Od prvého konceptu návrhu až po vystavenie výrobku na pulte trvá zlomok času v porovnaní s tým, keď sa kreslil ručne a vyrábal, potom sa hľadali chyby a začínalo sa odznova. Najobľúbenejším 2D CAD program sa volá AutoCAD.

AutoCAD cena

Pri kúpe programu AutoCAD máte na výber z troch možností. Buď ho budete platiť mesačne, kedy to vychádza 291€ na mesiac, na rok je to 2 342€ alebo 7 025€ na tri roky. AutoCAD cena sa však môže líšiť, ak chcete zvoliť nejakú AutoCAD alternatívu, ktorá môže byť cenovo dostupnejšia.

AutoCAD alternatíva

Program LibreCAD je veľmi dôverná AutoCAD alternatíva. Koncepciou a funkciami je podobný AutoCADu. Umožňuje vytvárať technické a stavebné výkresy, schémy a plány.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat