- Reklama -peníze

Prečo len tvrdá práca nestačí hovorí 123jobs.sk

Hovorí sa, že talent tvorí 10% úspechu a za zvyškom je tvrdá drina. Je to ale pravda? Dokážeme sa dostať na lepšie miesto v kariérnom rebríčku len tým, že zatneme zuby a budeme pracovať viac ako všetci ostatní? Iste, že nie. Nie je to len o tom, že budete v práci zostávať ešte dlho po tom, čo všetci odišli a chytíte sa každej príležitosti, kedy bude možné preukázať, ako pracovití ste. V začiatkoch kariéry je to rozhodne skvelá stratégia. Neskôr si však najskôr uvedomíte, že sa od vás profesionalita a pracovitosť už tak nejako predpokladá a žiadna pridaná hodnota navyše to nie je.

Pracovitý zamestnanec nie vždy upúta pozornosť

Aby ste sa mohli po kariérnom rebríčku posúvať nahor, je potreba viac než len robiť svoju prácu. Možno ste si všimli, že okolo vás boli kolegovia, ktorí sa na vyššie pozície dostali politikárčením, zatiaľ čo vy ste boli zavalení množstvom pracovných úloh a nemali ste na politikárčenie čas. Pokiaľ ale o vašej tvrdej práci nikto nevie, veľmi vám to nepomôže. A nemôžete sa spoliehať na to, že si ju niekto len tak všimne. Je to kruté, ale väčšinou to nenastane. Skrátka a dobre, zamestnanci, ktorí plnia svoju prácu dobre, ľahko zapadnú do tieňa a pri rozdávaní povýšenia sa na ne niekedy zabudne. Je preto potrebné, aby ostatní o vašich úspechoch vedeli a aby si všimli aj vás samotných. Inzercia práce zadarmo pre uchádzačov o novú prácu je dostupná on-line na portáli 123jobs.sk.

Chce to trochu politiky

Vezmite svoju kariéru do svojich rúk a nájdite spôsob, ako dostať svoje úspechy do povedomia zamestnávateľa. Nečakajte na pravidelné ročné zhodnotenie práce a nebojte sa dávať svojmu nadriadenému pravidelnú aktualizáciu toho, čo sa vám v práci podarilo a ako ste tým firme pomohli. Zapracujte tiež na tom, aby ste boli sympatickí a zapamätateľní. Aby ste urobili čo najlepší dojem, je potrebné, aby vám ľudia verili a verili vo vás a vaše schopnosti. Štúdie ukazujú na to, že obľúbení ľudia dosahujú lepšie hodnotenie, a to aj napriek tomu, že odvádzajú rovnakú prácu ako ich kolegovia. Preto nebuďte len celé dni zatvorenia vo svojej kancelárii za pracovným stolom, ale zapracujte aj na tom, aby ste so svojimi kolegami mali dobré vzťahy. Trochu sa uvoľníte a navyše vám to pomôže vo vašom kariérnom raste. A to za to predsa stojí, nie?

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat