- Reklama -peníze

Podlahové koberce – módny doplnok do interiéru!

Moderný interiér izby, bytu alebo celého domu sa nezaobíde bez mnohých malých detailov, z ktorých jedným sú podlahové koberce.

Strojovo alebo ručne vyrábané koberce sú riešením, ktoré vám umožní jednoducho a vkusne aktualizovať každý interiér! Rozmanitosť odtieňov, vizuálnych efektov a vzorov vám umožňuje vybrať si ten správny koberec zo stoviek rôznych možností, z ktorých väčšina je jedinečná.

Odtiene a farby tapiet, dlaždíc, kobercov a linolea majú veľký význam: to všetko treba vyberať v jednom štýle, komplexne. To isté platí pre koberce. Napríklad na implementáciu hi-tech alebo fúzie je vhodná tmavá farebná schéma, ale pre dizajn spálne je lepšie zvoliť klasický štýl a teplé odtiene.

Aké sú moderné koberce

Podľa dizajnu, účelu a vlastností priadze sú moderné koberce rozdelené do piatich hlavných kategórií:

• Masívne koberce – sú výhodné pre svoju univerzálnosť a široký výber odtieňov.

• Koberce s abstraktnými vzormi – často úplne strojové.

• S obrázkami zvierat, krajiny a divokej zveri – lepšie ako iné pre obývacie izby, spálne a detské izby.

• Fusion koberce – majú pestré farby a neštandardný tvar, čo umožňuje jednoducho a vkusne vyzdobiť interiér bytu či domu.

• S vložkami vyrobenými z netkaných materiálov (ovčia koža, kožušina, pravá koža) – najdrahšie, ale skutočne luxusné výrobky. Najčastejšie ide o ručne vyrábané nástenné koberce.

Ako si vybrať koberec

Moderné koberce sa najlepšie vyberajú pre celkový interiér a štýl miestnosti. Napríklad pre kanceláriu alebo obývaciu izbu vhodné drahé koberce s prírodnými vložkami, fúzie alebo koberce s abstraktnými vzormi.

Pri výbere podlahového koberca musíte vziať do úvahy jeho veľkosť, materiál a technológiu priadze, ktorá priamo ovplyvňuje frekvenciu a pohodlie starostlivosti a čistenia. Do rôznych miestností je možné zakúpiť koberce rôznych kategórií, dezénov a materiálov, nie je však nutné kombinovať viacero druhov v jednej miestnosti. Pokiaľ nechcete dosiahnuť eklektický dizajn.

Ešte pred 60-70 rokmi boli dizajnové koberce veľmi drahé, tkali ich majstri na zákazku a prítomnosť koberca v dome bola synonymom bohatstva majiteľa. Moderné technológie spracovania textílií umožňujú občas urýchliť výrobu kobercov s použitím umelých alebo kombinovaných materiálov. To priamo ovplyvňuje ich cenu, kvalitu a trvanlivosť: teraz si môžete kúpiť silný a krásny koberec do domácnosti bez preplácania ručných prác!

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat