- Reklama -peníze

Perly týždňa: Sektory na budúci rok, dolár ako doplnok akciových pozícií a pravdepodobnosť ich strát

BofA neveria európskym akciám, HSBC zase euru. Blackrock uvažuje nad tým, ktorým sektorom by sa v nadchádzajúcej dobe malo viesť najlepšie a vysvetľuje, prečo drží pozície na dolári. A ešte viac v nových Perlách týždňa.

Ani euro, ani európske akcie: Aktuálny pandemický vývoj as ním súvisiace averzie k riziku je zrejme tým hlavným faktorom ovplyvňujúcim súčasné dianie na menových trhoch. Pre Bloomberg Markets to uviedol Paul Mackel, ktorý stojí na čele menového výskumu v HSBC. Nakoniec ale bude o dolári a menových kurzoch rozhodovať politika Fedu. A tá bude nahrávať „miernej sile dolára“, čo konkrétne znamená, že počas nasledujúcich mesiacov by dolár mohol k menám vyspelých krajín posilňovať o „pár percentuálnych bodov“. Opak by mal podľa experta platiť o eure a to dlhodobo. Viac by potom kurz dolára rástol v prípade väčšieho ako očakávaného spomalenia globálnej ekonomiky.

Zatiaľ čo HSBC veľmi neveria euru, BofA zase nevidí potenciál v európskych akciách. Jej predikcia ďalšieho vývoja na európskych trhoch zhŕňa nasledujúci graf a príčinou očakávaného oslabenia má byť obrat v doposiaľ ideálnych podmienkach. Zatiaľ čo totiž teraz panuje prostredie silnejúcej ekonomiky a nízkych sadzieb. Podľa ekonómov banky by mali v nasledujúcich rokoch ísť reálne sadzby hore a tempo rastu naopak dole:

Akcie dlhodobo: Investičný riaditeľ Hennion & Walsh Kevin Mahn hovoril na Yahoo Finance o tom, že poklesy trhu môžu predstavovať nákupnú príležitosť u niektorých technologických firiem, ktoré majú dobrý štrukturálny príbeh a ktoré napríklad pracujú s technológiami intenzívne využívanými počas uzavretia ekonomiky. Celkovo by potom počas súčasného obdobia vysokej volatility mali investori klásť dôraz na dlhodobý investičný horizont a mať na pamäti, že sa stále pohybujeme v prostredí, ktoré je pre akcie prívetivé.

Mahn si myslí, že najväčšou brzdou ďalšiemu oživeniu môže byť nedostatok zamestnancov, pretože ten sa v konečnom dôsledku prejavuje aj na situácii v dodávateľských reťazcoch a inflácii. Zo súčasnej situácie potom podľa experta vyjde víťazne internetový obchod, ktorého rast nie je len prechodným javom, ale štrukturálnym posunom. Podľa niektorých analýz totiž bude už o dva roky jeden zo štyroch nákupov uskutočnený online.

V roku 2022 si podľa investora povedú akcie relatívne dobre, najlepšie výkony by mali predviesť technológie, a to najmä menšie spoločnosti z tohto sektora, venujúce sa napríklad robotike, či kybernetickej bezpečnosti a tiež internetovým obchodom as nimi spojeným aktivitám.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat