- Reklama -peníze

Opel Mokka a tipy na jazdu v zime. Poznáte ich všetky?

Zima je perfektným obdobím na kĺzavé športy. Či už korčuľovanie, sánkovanie, bobovanie lyžovanie a mnoho ďalších. V určitých chvíľach sa so šmýkaním stretnúť nechcete. Napríklad počas prechádzky na zamrznutom chodníku alebo pri jazde v podobe námrazy na vozovke. Spísali sme pre vás zopár overených tipov, vďaka ktorým vás Opel Mokka dopraví  bezpečne do cieľa. Aké to sú?

více v článku...

Čas je váš priateľ

Kto sa nikdy nikam neponáhľal, akoby nežil v dnešnej rýchlej dobe. V zime, a v zlých podmienkach, vás čas môže nepríjemne zradiť. Hlavne čo sa týka rozostupu medzi vozidlom pred vami. V zimných podmienkach by ste si mali dopriať viac času a to nielen na seba.

Väčšie rozostupy medzi vozidlami vám dávajú viac času na reakciu. Ak vozidlo pred vami náhle a bezdôvodne zabrzdí a vy budete hneď za ním, pravdepodobne vás bude čakať spisovanie papierov o nehode. Nezničte si touto zbytočnou chybou váš Opel Mokka.

Chráňte seba a vaše vozidlo

So zimou prichádzajú hrubšie vrstvy a to nielen oblečenia. Prezúvanie na zimné pneumatiky musí byť samozrejmosť. Na ne môžete obuť reťaze, ak viete, že idete do ťažkých podmienok. Opel Grandland je na výzvy ako stvorený. Avšak, aj on niekedy potrebuje pomoc.

Na trhu existujú aj takzvané ponožky, inak nazývané ako textilné reťaze. Pomôžu vám pri rozbehoch a zlepšujú trakciu. Ak neviete, ako zvládnuť sánky, čiže jav, kedy vám auto začne kĺzať z kopca, zaobstarajte si reťaze alebo ponožky na auto.

Lajdáctvo sa nevypláca

Ak si večer nepozriete počasie a má byť zima, viete, čo vás bude čakať ráno? Zamrznutý a zasnežený Opel Crossland. Niekedy máte pocit, že je to ako naschvál. Nespoliehajte sa na vyhrievanie okien ani na teplo motora.

Dôkladne svoje vozidlo očistite, hlavne zamrznuté okná. Ak sa budete spoliehať na to, že sa rozmrazia počas cesty, už vtedy môže byť neskoro. Stačí, že vám ľad bude brániť vo výhľade pri vychádzaní na cestu a škoda je na svete.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat