- Reklama -peníze

Čo je lepšie kuchynské roboty alebo stojanový mixér? My vám prezradíme tú najlepšiu kombináciu.

Pokiaľ vaše činnosti v kuchyni vyžadujú rozšírenie spotrebičov, poradíme vám či je lepšie mať doma stojanový mixér alebo kuchynský robot.

Nenechajte, aby vám domáce práce zobrali všetok voľný čas a nezostala vám ani chvíľka na odpočinok. Uľahčite si domáce práce ako sa len dá. S technologickymi pokrokmi a inováciami dnes už nie je problém nechať určité upratovacie práce na elektrické spotrebiče. Bohužiaľ v kuchyni za vás ešte nič samo nenavarí, teda okrem šikovného kuchára v najbližšej reštaurácii. No na druhú stranu moderné kuchynské spotrebiče vám vedia uľahčiť množstvo práce aj pri varení či pečení.

Hovoríme o kuchynských robotoch či stojanových mixéroch. Kuchynské roboty sú multifunkčné kuchynské spotrebiče, ktoré dokážu toho naozaj veľa. Rovnako aj stojanový mixér je šikovným pomocníkom, ktorý vám uľahčí mixovanie či sekanie.

Pokiaľ váhate, ktorý z týchto spotrebičov si do domácnosti zaobstarať, pozrite sa na to, čo by ste si mali pred kúpou uvedomiť a podľa čoho sa rozhodovať.

více v článku...

Čo je lepšie stojanový mixér alebo kuchynský robot?

Neviete sa rozhodnúť, či je pre vás lepší kuchynský robot alebo stojanový mixér? V prvom rade by ste si mali položiť základnú otázku. A to čo konkrétne od spotrebiča očakávate a aké požiadavky by mal naplniť. Je veľký rozdiel ak hľadáte spotrebič do početnej domácnosti alebo len pomocníka na občasné varenie a pečenie pre seba a vášho partnera.

Na základe vašich jasne stanovených očakávaní sa budete vedieť oveľa ľahšie rozhodnúť. Predsa len spotrebič môžete využívať na každodennej báze a môže vám ušetriť kopec času, ktorý ste predtým museli obetovať činnostiam ako mixovanie a hnetenie.

Základné rozdiely medzi kuchynským robotom a stojanovým mixérom

To, že tieto spotrebiče majú toho viac spoločného určite viete, pozrite sa s nami na rozdiely, ktoré ich kategorizujú. Aj tieto rozdiely vám možno pomôžu pri rozhodovaní, ktorý spotrebič je pre vás lepším.

Prvým a základným rozdielom je najmä v ich konštrukcii a výkonnosti. Kuchynské roboty sú všestranné spotrebiče, ktoré si hravo poradia aj v kuchyniach pre profesionálnych kuchárov alebo aj v bežných domácnostiach. Výkony kuchynských robotov sú oveľa vyššie ako výkony stojanových mixérov.

Stojanový mixér je menší, ľahší a jednoduchší ako kuchynský robot. To vyplýva aj z toho, že spotrebič má menší výkon, ale stále poskytuje dostatočný výkon na základné úlohy v kuchyni. Najčastejšie sa používa na miešanie a hnetenie cesta, prípravu cesta na koláče a pečenie.

Kuchynský robot je zase väčší a multifunkčnejší. To znamená, že s kuchynským robotom dokážete toho oveľa viacej a je všestrannejším pomocníkom do domácnosti. Väčší výkon spotrebiču znamená, že si hravo poradí aj s tými najnáročnejšími činnostiami ako je hnetenie tuhé cesta za veľmi rýchly čas.

Okrem toho má robot viac funkcií a možností príslušenstva ako sú napríklad nože na rezanie a strúhanie, lisovanie citrusov, mlynček na mäso a iné.

Kuchynský robot je vhodný pre ďalšie úlohy okrem miešania a hnetenia cesta, ako sú napríklad mixovanie smoothies, príprava omáčok, krémov a polievok, rezanie zeleniny a mnoho ďalších.

To znamená, že kuchynský robot dokáže nahradiť aj stojanový mixér a tým pádom kúpou kuchynského robota získate minimálne dva v jednom. S radou nadstavcov, ktoré sú k robotu k dispozícii, však získate nielen dva v jednom ale naozaj multifunkčný kuchynský spotrebič na všetky možné činnosti, ktoré v kuchyni pravidelne predvádzate.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat