- Reklama -peníze

Hľadáte kuchynský robot a neviete, ktorý je pre vás ten pravý? Spravte si prehľad vlastností, ktoré by mal mať ten vyvolený.

Kuchynské spotrebiče, ktoré sú presne šité na mieru vašim potrebám? Vyberte si ten správny kuchynský robot, ktorý vám bude vyhovovať. Poradíme vám ako na to.

Výber vhodného spotrebiča do domácnosti nie je vôbec jednoduchou záležitosťou. A vôbec nezáleží na tom či kupujete práčku, vysávač, chladničku či kuchynský robot. Všetky kuchynské spotrebiče si vyžadujú určité množstvo času, ktoré musíte investovať do prieskumu, určeniu požiadaviek a porovnávaniu jednotlivých značiek a kúskov.

V prípade, že uvažujete práve o kuchynskom robotovi, je dôležité aby ste si dôkladne určili svoje požiadavky, priority, finančný strop, ktorý chcete na spotrebič minúť a čo od neho skutočne očakávate. Potom ako si jasne uvedomíte, čo chcete, váš výber bude oveľa jednoduchší a strávite menej času pri rozhodovaní.

A v prípade, že absolútne neviete, čo by kuchynské roboty mali mať za vlastnosti, poradíme vám na čo sa pri výbere zamerať.

více v článku...

Základné vlastnosti, ktoré by mal mať každý kuchynský robot

Každému vyhovuje niečo iné, a preto neexistuje dokonalý kuchynský spotrebič pre každého. Avšak existuje dokonalý kuchynský robot presne pre vás. Ako sme už spomenuli, aby ste našli ten pravý, musíte si určiť svoje požiadavky. Aby ste to mali jednoduchšie, prezradíme vám základné vlastnosti, na ktoré by ste sa pri výbere mali zamerať.

Výkon a sila

Čas strávený v kuchyni je pre vás naozaj zbytočne zabitý čas a hľadáte pomocníka, ktoré aj to minimálne množstvo, ktoré v kuchyni musíte stráviť zredukuje? Tak potom vám postačí menej výkonný robot, avšak výkon a príkon robota nepodceňujte. Napriek tomu, že sa nebudete púšťať do zložitých receptov a robot nebudete využívať na každodennej báze, nemali by ste jeho silu podceniť. Čím lepší príkon spotrebiča, tým rýchlejšie a kvalitnejšie si napríklad s miesením cesta poradí.

A pokiaľ je to naopak a kuchyňa je vaše šťastné miesto, neustále skúšate nové recepty a hľadáte skutočného pomocníka, ktorý sa len tak neprehreje a nezničí, tak potom vyberajte kuchynské roboty s vyšším príkonom. Napríklad kuchynské roboty značky Kenwood majú príkon až 1500W. A tie si naozaj poradia so všetkým.

Funkčnosť

Je super mať pomocníka v domácnosti, ktorý neodvráva a nemá problém s hocičím. Aj váš kuchynský robot môže byť taký. Pozerajte na jeho dôležité vlastnosti ako je multifunkčnosť. Niektoré roboty sú určené len na hnetenie cesta a základné práce, avšak ak sa rozhodnete napríklad pre kuchynský robot Kenwood Cooking Chef, získate parťáka na všetko.

Kuchynský robot vďaka rôznym nadstavcom premeníte naozaj na všetko možné. Kúpou jedného spotrebiča získate aj food processor, zmrzlinovač, sekáč na bylinky, mlynček na mäso, smoothie mixér, odšťavovač a množstvo ďalších spotrebičov.

Kvalita

Kvalitné materiály zabezpečujú spotrebiču odolnosť a udržateľnosť. Pozerajte sa na to, z akých materiálov je spotrebič vyrobený. Kvalitné nerezové spotrebiče sú dlhodobo odolné a veľmi ľahko sa udržiavajú. A naviac ešte aj dobre vyzerajú.

Ďalej by ste sa mali zamyslieť nad tým, či hľadáte spotrebič obyčajný alebo inovatívny. Moderné kuchynské roboty majú v sebe zabudovaní LCD displej a sú prepojené na šikovnú aplikáciu, z ktorej môžete čerpať inšpiráciu na recepty. Taktiež sa zamyslite nad veľkosťou robota, aby vám nezavadzal na kuchynskej linke.

Je veľa vlastností, na ktoré musíte myslieť, avšak na začiatku sa oplatí minúť viac peňazí na kvalitný spotrebič, ktorý bude bez problémov fungovať. Ako by ste mali neustále riešiť reklamácie a podobné problémy, ktoré vám zožerú množstvo času. Vy predsa chcete s robotom čas ušetriť.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat