- Reklama -peníze

Moderný typ výroby oceľových šesťuholníkov

Šesťhranné tyče sú kovové výrobky vo forme za tepla valcovaných tyčí so šesťhranným prierezom. Rozlišujú sa podľa účelu, typu výroby, značky a spôsobu výroby.

více v článku...

Za tepla valcované a kalibrované šesťhranné tyče

Pri výbere šesťhranných tyčí by ste mali venovať pozornosť spôsobu ich výroby. Prúty valcované za tepla so šesťhranným prierezom sa vyrábajú metódou valcovania za tepla na akostných mlynoch a nevyhnutne majú chemickú alebo mechanickú povrchovú úpravu.

Na vytvorenie takéhoto profilu potrebujete polotovar so štvorcovým prierezom. Veľkosť šesťuholníka je určená priemerom vpísanej kružnice, od 8 do 100 mm. Dĺžka je najčastejšie 2–6 metrov a tiež sa delí na merané, nemerané a krátkomerané. Na výrobu sa používajú dva druhy ocele: obyčajná uhlíková a drahšia a kvalitnejšia. Je dôležité vziať do úvahy mnoho ďalších parametrov šesťhrannej tyče: typ presnosti, zakrivenie, veľkostný rozdiel medzi rovnobežnými plochami, otupenie rohov atď.

Kalibrované tyče sa vyrábajú valcovaním za studena alebo ťahaním zo šesťhranu valcovaného za tepla, lisovaním polotovarov medzi šesťhrannými valcovacími valcami. Rozmery sú vyrábané s vysokou presnosťou. Má dĺžku od 2 do 6,5 metra.

Charakteristika a použitie valcovaných šesťhranných tyčí

Takéto kovové výrobky sa líšia pevnosťou voči vysokej teplote a odolnosťou proti poškodeniu, preto zabezpečia dlhodobú prevádzku. Ľahko sa zvárajú, majú nízky stupeň opotrebovania a odolnosť voči vlhkosti, kyselinám a iným organickým látkam.

Vzhľadom k tomu, že šesťuholníky majú vysokú odolnosť voči agresívnemu prostrediu a teplotným zmenám, môžu byť použité vo výrobe, chemickom priemysle a pri montáži zariadení používaných v potravinárskom priemysle. Materiál sa prakticky neopotrebováva a je dosť pevný, preto je vhodný na prírezy upevňovacích dielov. Používa sa aj v strojárstve, nábytkárskom priemysle, lodiarstve, výrobe lietadiel a iných zariadeniach.

Všetko, čo je potrebné, je vybrať si tú správnu tyč pre svoje zariadenie spomedzi rôznych špecifikácií, výrobcov a značiek, pretože nesprávne zvolený šesťhran môže viesť k zhoršeniu kvality produktu. Dnešný sortiment je pomerne široký, čo vám umožňuje presne určiť výber šesťhrannej tyče!

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat