- Reklama -peníze

Máte radi aquaparky? Vydajte sa do Štúrova

Novozámecký kraj, práve to je miesto, kde nájdete najjužnejšie položené mesto Slovenska s názvom Štúrovo. Ponúka mnohé ako svojim obyvateľom, tak všetkým, ktorí sa tu rozhodnú stráviť dovolenku, alebo len napríklad predĺžený víkend v lete aj kedykoľvek počas roka. Dobré je však povedať, že tu ako kvôli krásam mesta, tak kvôli relaxácii, ktorú Štúrovo ponúka, prichádza aj množstvo zahraničnej klientely.

více v článku...

Užite si skvelú dovolenku vo dvojici aj s deťmi

Ak sa vydáte do Štúrova, budete to mať na skok ako k prírode, tak aj do zahraničia. Štúrovo obklopujú tri rieky, a to Dunaj, Hron a Ipeľ. Blízko je odtiaľ Maďarsko, a tak za jeden deň zvládnete navštíviť tamojšiu krajinu a ochutnať treba to najlepšie z ich kuchyne.

Štúrovo je vyhlásené svojim aquaparkom Vadaš Thermal Resort Štúrovo. Rozprestiera sa na ploche 30 ha a ukrýva 14 zážitkových bazénov. Osem z nich je otvorených v lete na otvorenom priestranstve, zvyšných 6 je v prevádzke celoročne. Zvlášť deti si môžu užiť šesť tobogánov najrôznejších tvarov, dĺžok a obtiažností. Tí, ktorí si radi vychutnajú pohodu a relax, poteší wellness svet, kde sú tri bazény s termálnou vodou, vírivky aj saunový svet v podobe parnej, infra a fínskej sauny. Vyskúšať môžete aj soľnú kabínu alebo sprchy so svetelnou a zvukovou terapiou. Otvorené je v lete aj v zime.

Nenáročnú prechádzku si môžete užiť na zelený most zvaný Most Márie Valérie, ktorý bol postavený v roku 1895. Alebo sa pozrite na rozprávkovú skalu, čo je zaujímavé dielo známe aj pod názvom Saxum Loquens od sochára Gy. Bartusza.

Ubytovanie mnohých podôb

Ak máte chuť spoznať Štúrovo bližšie, vydať sa do Maďarska napríklad do mesta Ostrihom, vyberte si ubytovanie Štúrovo v niektorom z penziónov, apartmánov, chát alebo napríklad hotelov. Či už pôjdete vo dvojici alebo s celou rodinou, máte sa na čo tešiť.

Ubytovanie v Štúrovom aj mnohých ďalších mestách Slovenska nájdete na Hauzi.sk.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat