- Reklama -peníze

Ako na menšiu hypotéku?

Mesiac, čo mesiac vás nepríjemne prekvapí nielen celková čiastka, ale aj často neúmerne vysoké poplatky a úroky. Konsolidácia ponúka spojenie všetkých splácaných úverových produktov do jedného za jednotných, a hlavne výhodnejších podmienok.

Vziať si pôžičku je tak ľahké. Peniaze po ruke zaistí kontokorent a kreditné karty. Pokiaľ však všetky tieto produkty nevyužívate správne, čakajú vás v budúcnosti problémy so splácaním. Z kolotoča splácania a dlhov vedie ťažká cesta, ktorá v mnohých prípadoch končí exekúciou. Pritom správne vykonaná konsolidácia dokáže ušetriť niekoľko sto až tisíc korún mesačne a je určená najmä pre tých, ktorým prerástli pôžičky cez hlavu.

Ušetrite na úrokoch aj poplatkoch
Hlavnou výhodou konsolidácie je zjednotenie podmienok. Každá pôžička, každý kontokorent aj každá úverová karta máva rozdielne podmienky. Rôznym poskytovateľom platíte rôzne úrokové sadzby, odlišné poplatky a taktiež doba splatnosti sa rôznia. Konsolidácia pôžičiek predstavuje prevedenie všetkých spomínaných úverových produktov do jedného pod záštitou jedného vybraného poskytovateľa. Pre niektorých dlžníkov predstavuje konsolidácia najlacnejšiu pôžičku a najlepšie riešenie ich finančnej situácie.

Konsolidovať je možné čokoľvek – spotrebiteľské pôžičky, pôžičky online, hypotéky, kreditné karty aj kontokorenty. Hlavným zmyslom konsolidácie je zjednotenie a zníženie úrokovej sadzby, zníženie či dokonca zrušenie všetkých poplatkov. Ideálnym výsledkom je jediná pôžička s celkovo nižším úrokom, nulovými poplatkami a jedným dátumom splatnosti. Konsolidácia ponúka väčšina bankových aj nebankových poskytovateľov na slovenskom trhu s pôžičkami. Úspory.cz vám pomôžu nájsť toho najlepšieho z nich vďaka rýchlemu porovnaniu pôžičiek online.

Hlavné výhody konsolidácie pôžičiek:
● nižšia celková splátka
● nižšia úroková sadzba a RPMN
● úspora na poplatkoch (napr. za vedenie a správu jednotlivých úverových účtov)
● možnosť predĺženia či naopak skrátenia doby splatnosti
● možnosť navýšenia pôžičky

Ako vybrať výhodnú konsolidáciu?
Správne vykonaná konsolidácia pôžičiek prinesie úľavu od starostí so splácaním mnohých úverov, kontokorentov a kreditných kariet. Celková finančná záťaž sa zníži a zmiznú problémy so strážením splatnosti každej pôžičky zvlášť. Hlavnou výhodou je nižší úrok a zrušenie väčšiny poplatkov. Starať sa budete iba o jeden väčší úver.

Aby bola úspora čo najväčšia, je nutné vybrať si správneho poskytovateľa s najlepšími podmienka. Väčšina poskytovateľov navyše umožňuje nastavenie vybraných parametrov pri novej pôžičke. Klient si obvykle môže nastaviť výšku splátky, dobu splácania či deň splácania pôžičky tak, aby mu to vyhovovalo. Konsolidáciu však ponúka väčšina bankových aj nebankových poskytovateľov na trhu. Ako si vybrať správne?

Úspory.cz nie sú banka ani nebanková spoločnosť, patria však medzi najväčšie české porovnávače a ponúkajú praktické porovnanie pôžičiek vrátane možnosti výhodného zjednotenia všetkých existujúcich pôžičiek do jedného úveru za lepších podmienok. Nespoliehajte sa na prvú ponuku, ktorú získate. Preštudujte si ponuku konkurenčných spoločností na Úspory.cz z radov bankových domov a spoľahlivých nebankových spoločností a vyberte si najlepšiu konsolidáciu pôžičiek na mieru.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat