- Reklama -peníze

3 užitočné tipy ako vyčistiť kožu v aute

1. Rýchle očistenie za pár minút

Pri pravidelnom používaní sa ľahko stane, že sa kožené povrchy vo vašom aute zašpinia. Ak ide o drobné nečistoty, čistenie vám nezaberie viac ako pár minút. Prvým krokom by malo byť zabavenie sa nečistôt akými sú omrvinky a prach. Skvelým pomocníkom v tomto prípade môže byť ručný vysávač. Ak ho nemáte, vystačíte si napríklad s prachovkou. Možno sa vám zdá tento krok zbytočný, verte, že nie je. Väčšie nečistoty by totižto mohli pri utieraní koženého povrchu spôsobiť drobné ryhy a škrabance, ktoré by sa časom zväčšovali. Aj z malých mechanických poškodení sa časom môžu stať viditeľné ryhy, ktorých vás zbaví až oprava kože.

Po odstránení všetkých väčších nečistôt sa môžete pustiť do povrchového čistenia, ktoré zbaví kožené povrchy bežného znečistenia. Potrebovať budete jemnú handričku alebo papierový obrúsok a prostriedok určený na čistenie kože. Potom stačí všetky povrchy jemne očistiť a máte hotovo.

2. Hĺbkové čistenie

Okrem povrchového čistenia je potrebné i hĺbkové a precíznejšie čistenie kože v aute. To nemusíte vykonávať tak často, no i to je z času na čas potrebné. Prvým krokom je opäť dôkladné odstránenie všetkých hrubých nečistôt vysávačom či prachovkou. Následne však na čistenie použite namiesto handričky jemnú kefku, ktorá sa postará o hĺbkové čistenie koženej sedačky. Alfou a omegou je aj v tomto prípade vhodne zvolený čistiaci prostriedok šetrný ku koženému povrchu. Po očistení zotrite zvyšky prostriedku suchou handričkou.

Ďalším krokom by mala byť aj impregnácia povrchu, ktorá ho ochráni pred mechanickým poškodením a predĺži životnosť kože.  V prípade, že na kožených povrchoch vo vašom aute zbadáte počas čistenia ryhy, je potrebná aj ich oprava. Tú však zverte radšej do rúk odborníkov.

3. Nemusíte byť na to sami

Ak vám čistenie, prípadne oprava kože v aute príde náročná, neváhajte sa obrátiť na profesionálov, ktorí presne vedia, ako sa o kožené povrchy vo vašom aute postarať čo najlepšie. Vy sa nemusíte obávať o výsledok a čas, ktorý by ste inak strávili starostlivosťou o interiér auta, môžete využiť inak. Renovácia kože v aute odborníkmi je navyše krytá  zárukou.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat