- Reklama -peníze

Poradíme vám, ako dopriať žalúdku čo potrebuje

Baktéria helicobacter pylori je príčinou mnohých zdravotných ťažkostí. Vyhnite sa jej správnou starostlivosťou o pohodu a zdravie vášho žalúdka. 

Čo sa dozviete?

  • Čo je to Helicobacter pylori
  • Aké ťažkosti spôsobuje
  • Pri akých príznakoch je potrebné spozornieť
  • Akým spôsobom chrániť žalúdok pred helikobakterom

Strašiak menom helikobakter

Helicobacter pylori je baktériou, ktorá sa najčastejšie usadzuje na sliznici žalúdka alebo dvanástnika. Ak sa premnoží, môže spôsobovať celý rad nepríjemných ťažkostí, medzi ktoré patrí zápal žalúdka, peptické vredy, rakovina žalúdka a iné.

Pravdou je, že helikobakter príznaky dobre maskuje a mnoho ľudí ani netuší, že ho v tele má. Medzi najčastejšie prejavy prítomnosti a premnoženia tejto baktérie patrí nevoľnosť, nadúvanie a bolesti žalúdka. Inými príznakmi môžu byť nechutenstvo a strata hmotnosti. Ničím neobvyklým nie sú ani nepríjemné prejavy na koži. Tu zaraďujeme príznaky ako ekzém, akné, afty, začervenanie kože a svrbenie. V prípade, že trpíte spomenutými ťažkosťami, mali by ste vyhľadať odborníka.

Prevencia prírodnou cestou

V prípade, že sa chcete nepríjemnostiam vyhnúť, je potrebné myslieť na prevenciu. Najlepšou prevenciou proti premnoženiu baktérie helicobacter je starostlivosť o zdravie vášho žalúdka. Jedným zo spôsobov, ako dopriať žalúdku čo potrebuje je užívanie Chioskej mastichy. Táto prírodná látka pôsobí priaznivo na tráviaci trakt. Výhodou je i fakt, že sa jedná o prírodnú látku, ktorá nemá nežiadúce vedľajšie účinky. Ideálne je siahnuť po produkte, ktorý v sebe kombinuje mastichu i probiotiká. Táto kombinácia pôsobí ako prevencia nákazy helikobakterom a predchádza nepríjemným ochoreniam tráviaceho traktu.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat