- Reklama -peníze

Vyberáme maznáčika pre najmenších

Aj deti sa chcú starať o niečo živého, na čo mnohí rodičia pristupujú. Chcú svoje deti naučiť tolerancii, tiež zodpovednosti, a tak im obstarávajú domácich miláčikov, o ktoré sa musia deti starať. V prípade, že ste jedným z týchto rodičov a aktuálne hľadáte vhodného domáceho maznáčika pre svoje dieťatko, poradíme vám s výberom.

Papagáje sú pre začiatok skvelí

Ak by sme mali vybrať jedného domáceho maznáčika, ktorého by sme kúpili deťom, bol by to papagáj. Aj keď to znie akokoľvek banálne, papagáj je skvelý spoločník, ktorý je zároveň nenáročný. Len mu postavíte vonkajšiu voliéru alebo vtáčia klietka z hliníkových profilov a budete ho pravidelne kŕmiť, čistiť mu klietku.

Pre deti sú vhodné nielen andulky, ale aj vtáky z rodu Agapornis. Ani korely nie sú zlou voľbou.

Hlodavce to istia

Ak si myslíte, že papagáje sú pre začiatok zbytočne veľké sústo, zamerajte sa na hlodavce, ktorí sú veľmi častým domácim miláčikom detí. Ak by sme vykonávali prieskum, iste by minimálne polovica respondentov odpovedala, že ich prvý zvieratko bol škrečok alebo morča. Aj keď sú to tvory, ktoré sú aktívne predovšetkým v noci, deti budú spomínané hlodavce milovať.

Len im teda nezabúdajte pravidelne čistiť ich obydlia, nechcete predsa, aby žili v zápachu a nečistote. Navyše zápach bude kolovať po celom detskej izbe.

Králici sú taktiež obľúbení

V poslednej dobe je však obľúbený ešte jeden maznáčik, a to konkrétne králiček. Králici sú nenároční domáci maznáčikovia, ktoré si možno kúpiť v drobné variante. Nemusíte dieťaťu zhotovovať klasického veľké králika, ktorého by ste neskôr upiekli na pekáči.

Domáci maznáčikovia v podobe králika toho taktiež veľa nepotrebujú. Práve naopak – vyžadujú skôr pokoj. Deti však k týmto miláčikom väčšinou pristupujú veľmi opatrne a len je rozmaznávajú, mazná sa s nimi a hladí ich.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat