- Reklama -peníze

Prežitok dnešnej doby – finanční poradcovia?

Možno sa s tým už stretol každý z nás – otravné telefonáty a vynútené stretnutia s takzvaným finančným poradcom. Aby sme sa ho „zbavili“, neraz nejeden z nás nakoniec s ním aj uzatvoril nejakú zmluvu. A následne počase to aj dosť oľutoval. A tak sme si povedali – finanční poradcovia nikdy viac.

A radšej sa odvtedy spoliehame len sami na seba.

více v článku...

Správne rozhodnutie – veriť sám sebe.

Veriť sám sebe je to najzásadnejšie rozhodnutie, ktoré môžeme urobiť. Aj to však vyžaduje určitú prípravu, prácu a neustále hľadanie „zlatého stredu“ a harmonizáciu.

Veriť sám sebe za každých okolností vo všetkých podmienkach bez potrebnej kvalifikácie môže byť aj cesta „do pekiel“ a za výslním arogancie. Vystihuje to celkom aj známe príslovie – dôveruj ale preveruj.

Je dobré preveriť si aj finančných poradcov, nedôverovať slepo hneď každému. O to viac nie takému, ktorý nám niečo vnucuje, namiesto toho, aby sa nám snažil pomôcť. A takisto je dobré preverovať si aj vlastné schopnosti, a nie si slepo hýčkať vlastnú neomylnosť.

Investovanie na vlastnú päsť.

V posledných rokoch bolo veľmi obľúbené napríklad investovanie do zlata. Dá sa tak učiniť samostatne na vlastnú päsť, alebo s pomocou nejakého makléra. No patrí takáto investícia skutočne medzi najvýhodnejšie? Čo myslíte?

Takisto prichádza na rad dôležitá otázka – nakoľko máme sami skúsenosti s takýmto typom investícií, či sme v tejto oblasti dostatočne zbehlí a kompetentní – vtedy sa môžeme smelo pustiť do investovania na vlastnú päsť.

Ak však vnímame v našich investičných znalostiach trhliny a zároveň vieme, že nemáme príliš veľký prehľad o aktuálnych situáciách na finančnom trhu, môže byť veľmi nápomocné vyhľadať odbornú pomoc.

Je však dôležité zdôrazniť najmä slovo odbornú.

Istejší zárobok a výnosy z investície?

Odborná pomoc nám môže nielen ušetriť ale aj zarobiť značnú sumu peňazí – aj po zahrnutí všetkých nákladov, v porovnaní s laickým prístupom.

Je však dôležité vyhľadať skutočne odbornú pomoc – naslovo vzatého odorníka, ktorý sa tomu naplno venuje. A nie nejakého kvázi „špecialistu“, ktorý len behá po stretnutiach a vnucuje ľuďom svoje predstavy a produtky.

Kde ale môžeme takéhoto finančného odborníka nájsť? Treba dôkladne hľadať, kriticky myslieť a zároveň si overovať ponúkané informácie u viacerých zdrojov. Prípadne môžeme vyskúšať jedného z poradcov aj kliknutím tu.

Prežitok pre znalcov s prehľadom trhu, situácie, cien a vývoja.

Skôr či neskôr takmer každý, kto sa seriózne pustí do vôd financií môže zistiť, koľko času, energie si vyžaduje prehľad o aktuálnych trendoch, najefektívnejších spôsoboch investovania či o najrôznejších poplatkoch vo všetkých možných peňažných a bankových inštitúciách.

Ak to dokáže seriózne zvládať sám, môže to byť pre neho výhodou a nepotrebuje na pomoc žiadneho odborníka – ale ani to sa nedá vylúčiť. Pretože je dobré vedieť rozlišovať nielen výhodné ale aj bezpečné formy investícií.

No ak niekto nemá čas alebo znalosti na dôkladnú prípravu, tak finanční poradca pre neho len sotva bude znamenať prežitok. Pretože práve laikov veľakrát dobrý finanční poradcovia zachraňujú pred najrôznejšími dlhmi, problémami či exekúciami.

Finančný poradca tak môže byť skutočne veľmi prínosný a nápomocný. Ideálne ak je to nielen skvelý odborník, ale ak je aj ľudský so skutočnou empatiou a ochotou pomáhať druhým.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat