- Reklama -peníze

Plesová sezóna odštartovala a aj v tomto roku sa to spoločenskými akciami bude v kalendároch mnohých z vás len hemžiť. A čo vy?

Tiež sa chystáte na ples alebo inú večernú udalosť a lámete si hlavu nad vhodnou voľbou oblečenia? V tom prípade ste tu správne!

Smoking alebo oblek?

Zatiaľ čo niektorí muži bez rozmýšľania siahnu po obleku, iní budú uvažovať nad smokingom. Smoking je považovaný za viac elegantný a hodí sa predovšetkým na formálne plesy, pričom na niektorých je dokonca vyžadovaný. Ak sa chystáte na ples, kde je za dress code považovaný Black Tie, potom musíte vyraziť jedine v čiernom smokingu. Jednoduchšie a tiež častejšie vidieť voľbou je oblek. V tom môžete na menej formálne plesy a vždy sa odporúča voliť skôr tmavší odtieň.

pansky oblek

Čo je trojdielny pánsky oblek?

Narazili ste na pojem trojdielny pánsky oblek a premýšľate, o čom je vlastne reč? Pod týmto slovným spojením si predstavte kombináciu obleku a vestičky. Tú pod oblek nosiť môžete, ale samozrejme nemusíte. Pamätajte ale, že sa na plesoch nehodí, aby si muž vyzliekol sako a pobehoval po sále len tak v košeli. To sa jednoducho nerobí. Keď už odložiť, tak jedine v prípade, keď na sebe budete mať vestu.

Akú zvoliť košeľu?

Možno budete riešiť dilemu, či si obliecť košeľu s krátkym alebo dlhým rukávom. Radi za vás túto dilemu vyriešime a spoločne si to ujasníme: podľa etikety by mali muži nosiť košele s dlhým rukávom, aby mohla vyniknúť manžeta na rukávoch. Pôsobí to oveľa elegantnejšie a formálnejšie.

kravata a manzetovy gombíky

Akú farbu?

Čo sa farieb týka, odporúčaný dress code na plesy udáva, že je lepšie voliť farby tmavšie a sýtejšie. Konkrétna voľba je samozrejme na vás. Ak vyrážate na ples s partnerkou, mala by farba košele ladiť s farbou šiat a doplnkov ženy. Pre inšpiráciu sa pozrite, ako by mala byť na plese oblečená vaša partnerka.

Kravata alebo motýlik?

Váhate, či zvoliť motýlika alebo kravatu? Pokúsime sa vám to uľahčiť! Kto si oblečie smoking, ten musí siahnuť po čiernom motýliku. A napriek tomu nejde vlak. Pri obleku sa môžete rozhodnúť podľa toho, čo je vám pohodlnejšie a príjemnejšie. Opäť sa hodí zvoliť skôr tlmenejší a sýtejší odtieň kravaty či motýlika bez vzoru, nevylučuje sa ani nosenie lesklých materiálov.

oblek na ples

A čo topánky?

Muži si nad voľbou topánok nemusia príliš lámať hlavu. Väčšina z nich by zvolila poltopánky alebo lakýrky. Vkusné sú aj známe Oxfordky. Záleží len na vás, či siahnete po topánkach matných, alebo necháte svoj look vyniknúť vďaka lakovaným topánkam.

Related Articles

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat